Każda kobieta w ciąży prędzej czy później staje przed zakupem wyprawki dla swojego malucha. Liczne programy telewizyjne, artykuły prasowe oraz blogi zasypują je wówczas mnóstwem rzeczy, które w tym okresie są niezbędne. Jak jest naprawdę? O to 5 niezbędnych rzeczy dla przyszłej mamy.

 1. Łóżeczko
  Bez względu na to, czy jesteśmy zwolenniczkami, by maluch spał od początku sam, czy też planujemy zabierać go do swojego łóżka – własne miejsce jest dla noworodka niezwykle ważne. Warto przyzwyczajać je od małego do własnej przestrzeni choć po kilkanaście minut dziennie.
 2. Przewijak
  Miejsce do przewijania dziecka jest niezwykle ważne. Powinno być mocne i stabilne. Najczęściej montuje się je na komodzie lub łóżeczku. Jego koszt jest niewielki a naprawdę bardzo się przydaje, szczególnie w tym pierwszych miesiącach życia.
 3. Organizer na łóżeczko
  Łóżeczko, przewijak, organizer na łóżeczko mogą tworzyć spójną całość. Organizer z Trilli, który również może być przymocowany w bocznej części łóżeczka będzie znacznie ułatwiaj przyszłej mamie wszelkie czynności. Można do niego włożyć przybory higieniczne, pampersy, pieluszki tetrowe czy szczotkę do włosów..
 4. Wózek
  Wózek to dość spory wydatek, jednak jest on niezbędny do poruszania się z maluchem. Warto kupić wygodny i lekki sprzęt, z którym mama sama sobie poradzi na spacerach. Wózek można kupić również używany – dzięki temu sporo zaoszczędzimy.
 5. Wanienka
  Wanienka bardzo się przydaje podczas kąpieli malucha. Można ją postawił w pokoju, w salonie czy w łazience. Również można do niej dokupic specjalny stelaż.