czapka niemowlęca dla chłopca

Ilość decyzji, jakie muszą podjąć świeżo upieczeni rodzice, może przyprawiać o zawrót głowy. Skompletowanie wyprawki dla niemowlaka nie należy do najprostszych zadań. Są jednak rzeczy oczywiste – w każdej z nich muszą znaleźć się chociaż dwie lub trzy czapeczki niemowlęce. Na jakie z nich warto zwrócić uwagę? Wybieramy czapkę dla niemowlaka.

Klasyczna czapka dla noworodka

Z tego co można zauważyć w sklepach, czapka niemowlęca o prostym kroju najczęściej wykonana jest z bawełny, jest średniej grubości, a także nie posiada wiązania pod szyją. Przydaje się w pierwszych miesiącach życia dziecka. Kiedy staje się ono bardziej aktywne – czas na czapeczki wiązane pod szyją, których maluch nie będzie mógł łatwo zdjąć. Dobrze jest mieć pod ręką dwie lub trzy tego typu czapeczki.

Czapka niemowlęca, smerfetka

Zmodyfikowana wersja klasycznej czapeczki z uroczym supełkiem na czubku głowy. Często wybierana jako pierwsze nakrycie głowy maluszka ze względu na jej uniwersalność. Ważnym aspektem jest materiał, z jakiego została zrobiona. Najlepiej, by była to bawełna.

Czapka dla niemowlaka w stylu retro

Moda dla niemowlaków zaskakuje coraz to nowymi trendami. Pośród gender neutral fashion, ubranek w stylu eko, oversize, modnych motywów zwierzęcych wyraźnie zaznacza się powrót do fasonów sprzed lat. Zarówno dekoracyjne i praktyczne czapeczki, jak i wdzięczne bonetki są coraz częstszym wyborem rodziców. Bonetka, co to takiego? Jest to rodzaj czapki przypominającej kształtem czepek, dokładnie okalającej twarz dziecka, wiązanej pod brodą. Jest ona bardzo wygodnym rozwiązaniem ponieważ nie uciska główki dziecka, dokładnie zasłania jego uszy oraz nie spada. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów bonetek – zarówno ręcznie robionych na drutach, jak i uszytych z cienkich materiałów. Każdy miłośnik stylu vintage będzie zachwycony tego typu czapeczką dla niemowlaka.

Czapka pilotka

Grubsza czapka na chłodniejsze dni. Charakteryzuje się kształtem chroniącym dokładnie uszy dziecka. Jest wiązana pod szyją. Bardzo dobrze trzyma ciepło. Będzie idealna na długie spacery w wózku, nawet zimą.