Łóżko piętrowe - nie tylko dla dzieci

Mały pokój i konieczność zorganizowania wygodnej przestrzeni dla rodzeństwa – oto typowa sytuacja, w której sięgamy po łóżko piętrowe. Rodzice znajdują w ten sposób kompromis między wygodą, zdrowiem oraz miejscem do zabawy dla swoich pociech. Łóżka piętrowe to jednak coś więcej niż tylko sposób na ciasną dziecięcą sypialnie. Dobrym przykładem dużo bardziej funkcjonalnych mebli są łóżka piętrowe 80×200 cm. 

Łóżko piętrowe 80×200 cm dla dziecka

Taki wymiar łóżka piętrowego może wydawać się dość niestandardowy. Najczęściej wybierane łóżka dziecięce mają długość powierzchni spania 160 lub 180 cm. Przy meblowaniu małej przestrzeni 20 cm różnicy to bardzo dużo. Komu więc dedykowane są łóżka piętrowe 80×200 cm?

W pierwszej kolejności… właśnie dzieciom nawet tym kilkuletnim, jeżeli szukamy mebli, które mają posłużyć nam przez dłuższy czas. Łóżko o długości 160 cm będzie wymagało wymiany wkrótce po tym, jak użytkujący je maluch podrośnie do 130 – 140 cm wysokości. Niektóre dzieci osiągają ten wzrost bardzo szybko. Łóżko piętrowe 80×200 cm warto zakupić dla starszych dzieci, które chodzą już do szkoły. Pozwoli to na wygodny sen i zaoszczędzi wymiany mebli w zbyt szybkim czasie.

łóżko piętrowe 80x200 w kolorze białym

Łóżka piętrowe 80×200 cm także dla dorosłych

Ale łóżka piętrowe o długości 200 i szerokości 80 cm to także idealne rozwiązanie dla starszej młodzieży, a nawet dorosłych. Łóżka piętrowe nadal spotyka się w mieszkaniach studenckich i trudno się temu dziwić. Jeżeli poszukujemy ekonomicznego i wygodnego rozwiązania do pokoju, w którym ma zamieszkać dwóch studiujących kolegów, łóżko piętrowe będzie idealne. Podobnie w sytuacji mieszkań dla pracowników, gdzie w jednym pomieszczeniu mają mieszkać i wypoczywać osoby dorosłe.

Jeżeli decydujemy się na łóżko piętrowe o długości 200 cm musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego jakość. Jeżeli ma posłużyć dzieciom przez lata – musi być naprawdę wytrzymałe. Podobnie w sytuacji, gdy korzystać z niego mają uczący się młodzi ludzie lub dorośli. Wtedy łóżko powinno bez problemu unieść większy ciężar, a także zapewnić solidne podparcie kręgosłupa.