łóżko rozsuwane dla dzieci

Łóżka wysuwane stanowią coraz częstszy widok w pokojach dziecięcych w naszym kraju. Wyróżniają się dużą funkcjonalnością i stanowią ciekawą alternatywę dla łóżek piętrowych. Podpowiadamy, dlaczego warto zainwestować w taki element wyposażenia.

Zalety łóżek wysuwanych dla dzieci

Łóżko rozsuwane dla dzieci to element wyposażenia, który cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich rodziców. Po pierwsze ich górna część znajduje się na niewielkiej wysokości, co oznacza, że ewentualny upadek nie stanowi zagrożenia dla zdrowia młodych użytkowników takich łóżek. Kolejna kwestia to możliwość maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w przypadku sypialni dziecięcych o niewielkim metrażu. Łóżka rozsuwane zapewniają odpowiednią ilość miejsca do komfortowego snu i nie ograniczają swobody ruchów. Co ważne, taki element wyposażenia pozwala na zapewnienie miejsca do spania dwójce dzieci bez konieczności inwestowania w łózko piętrowe.

Łóżka rozsuwane – praktyczne i uniwersalne

Łóżko dla dziecka rozsuwane wykazuje się dużą uniwersalnością. Gwarantuje zapewnienie miejsca do spania dwójce dzieci, ale sprawdzi się też w przypadku jednej pociechy. W takiej sytuacji daje możliwość goszczenia przyjaciół dziecka bez konieczności szykowania dodatkowego posłania. Łóżko dziecięce rozsuwane jest cenione ze względu na takie zalety jak:

  • oszczędność przestrzeni – takie łóżka zapewniają odpowiednią ilość miejsca do spania dla dwójki dzieci. Podczas dnia są złożone, co pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni do swobodnego, codziennego funkcjonowania.
  • wysoka funkcjonalność – nierzadko, łóżko rozsuwane dla dzieci jest wyposażone w specjalną szufladę (zobacz), która stwarza możliwość do schludnego przechowywania pościeli, koców lub zabawek.
  • bezpieczeństwo – takie elementy wyposażenia są przyjazne dla najmłodszych użytkowników.
  • mnogość wyboru – opisywany rodzaj łóżek występuje w wielu kolorach i sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych stylach aranżacyjnych.