Babyshower to przyjęcia, które w Polsce, z roku na rok, cieszą się coraz większą popularnością. Ta zabawa, która jest świętem nienarodzonego dziecka, swój początek nie miała wcale w Stanach Zjednoczonych, jak dużo osób mniema. Po raz pierwszy, tego typu spotkania urządzane były już w XVIII wieku, w krajach anglosaskich. Z tą jednak zmianą, że wtedy takie spotkania nie nazywane były babyshower.

Spotkanie w gronie bliskich osób

Wiele osób sądzi, że kobieta będącą w trzecim trymestrze ciąży, nie ma ochoty na takie huczne spotkania. Jest wręcz przeciwnie. Przyszła, młoda mama niezwykle stresuje się zbliżającym się terminem porodu. Z wielką przyjemnością oderwie ona swoje myśli od obaw związanych z porodem, na rzecz spotkania w gronie najbliższych osób. Mówi się, że jest to przyjęcie. Tak naprawdę jest to raczej impreza, którą zorganizować można w domu lub w wynajętej sali. Warto zorganizować babyshower-niespodziankę, aby ciężarna miała z tego jeszcze większą radość. Co wyróżnia tego typu spotkania? M.in. masa prezentów, jakie otrzyma Mama oraz jej nienarodzone dziecko.

Zabawki dla dziecka

Jakie prezenty na babyshower można kupić? Mając na myśli dziecko, można uwzględnić misie szumisie. Niezwykle popularne maskotki, które są dedykowane dla dzieci od pierwszego dnia życia. Po naciśnięciu w odpowiednim miejscu, miś zaczyna emitować tzw. biały szum, którego zadaniem jest uspokojenie dziecka. Korzystanie z takich pluszaków jest w pełni bezpiecznie. Szum jest na tyle cichy i spokojny, że nie wpływa on negatywnie na słuch dziecka. Misie mają regulację głośności. Niektóre noworodki i niemowlaki potrzebują nieco głośniejszego, białego szumu, aby móc się uspokoić, czy też zasnąć.

Wyprawka dla dziecka

Taki zestaw dla nowo narodzonego malucha, pochłania ogromną ilość pieniędzy. Może więc warto pomyśleć o tym, aby oszczędzić części wydatków młodym rodzicom? Zestaw pieluch na początek? Ubranka w określonym rozmiarze? Czy też kosmetyki dedykowane do pielęgnacji, już od pierwszego dnia życia? Warto jednak zapytać przyszłej mamy, co też jeszcze jej brakuje w wyprawce, aby mieć pewność, że prezent nie będzie dublował się z tym, co ciężarna już posiada.

Relaks dla mamy

Decydując się na to, aby kupić prezenty na babyshower (https://szumisie.pl/prezenty-na-babyshower/), nie można zapomnieć o samej mamie. Tak, maluszek znajdujący się w jej brzuchu jest bardzo ważny, a do tego oczekiwany z niecierpliwością. Tylko że i kobieta ma też swoje potrzeby. W końcu sam poród będzie wyczerpujący, a poza tym, opieka nad noworodkiem będzie podkradała siły kobiecie. Może więc warto pomyśleć o relaksie? O czymś miłym? Przykładem może być chociażby masaż ciała, czy voucher do SPA, na wizytę u kosmetyczki? Ciąża jest pięknym okresem, ale warto również pomyśleć o kobiecie, jak o…kobiecie. O istocie ludzkiej, która na pewno będzie chciała także chwilę poświęcić dla siebie. Takie vouchery sprawią młodej mamie prawdziwą przyjemność. Należy jednak pamiętać o tym, aby miały one długi termin ważności, żeby kobieta zdążyła je w przewidzianym czasie wykorzystać.