Wielu rodziców, gdy zauważa, że ich bobasy robią się skore do zabawy – chętnie kupuje im gryzaki. Gryzaki dla dzieci idealnie sprawdzają się po pierwszym miesiącu życia dziecka, gdy maluch zaczyna dostrzegać różne przedmioty. W jakie gryzaki najlepiej zainwestować? O czym warto pamiętać kupując ten asortyment? Podpowiedź poniżej.

Gryzaki dla dzieci od znanych producentów

Coraz więcej osób zwraca uwagę na jakość przedmiotów, które trafiają do rąk małych dzieci. Również producenci artykułów dla maluchów starają się tworzyć swój asortyment tak, by był jak najbardziej bezpieczny i solidny. Bobasy bowiem chętnie wkładają gryzaki do buzi, dlatego też powinny być one wykonane z dobrych, porządnych materiałów, które będą bezpieczne i nie wywołają żadnej alergii ani uczulenia. Ponadto, takie rzeczy powinny mieć odpowiedni kształt, by mały człowiek bez problemu chwycił go w swoje rączki i mógł swobodnie nim poruszać. Dodatkowo, ważne jest także, by gryzaki dla dzieci miały przyjemny kolor i posiadały jak najmniej ozdobników. Wszelkie elementy wystające, które mogą się urwać lub które dziecko może niechcący odgryźć (nawet samymi dziąsłami) są raczej niewskazane.

Kiedy warto sięgać po gryzaki?

Gryzaki najlepiej sprawdzają się, gdy maluchom wychodzą ząbki. Zazwyczaj w okresie od około 4 miesiąca do roku, rodzice często mają nie lada problem, gdyż przebijające się ząbki są bardzo uciążliwe dla małych dzieci. Ból, swędzenie, które przy tym towarzyszy znacznie potrafi utrudnić funkcjonowanie dziecka, dlatego też często z pomocą przychodzą właśnie gryzaki. Wybierając modele żelowe, które można schłodzić w lodówce – dziecko biorąc je do buzi na pewno dozna szybkiego ukojenia. Dobre są także gryzaki wyposażone w wypustki lub ząbki, które mogą masować opuchnięte dziąsła.

Jak widać z powyższego, zdecydowanie warto zainwestować w takie proste, bezpieczne i solidnie wykonane gryzaki, które przyniosą maluchowi nie tylko mnóstwo frajdy i zabawy, ale również ukojenie w momencie, gdy zaczną wychodzić ząbki. Tym bardziej, że gryzaki można kupić obecnie w wielu miejscach – dostępne są praktycznie w każdym sklepie z zabawkami oraz w wielu popularnych marketach oraz drogeriach. Warto jednak pamiętać, by inwestować w asortyment, który jest wykonany z bezpiecznych materiałów oraz taki, którym dziecko nie zrobi sobie krzywdy. Jest na rynku obecnie mnóstwo producentów, którzy w swojej ofercie posiadają szeroki wybór różnorodnych gryzaków, które na pewno zauroczą dzieci od pierwszego wejrzenia.