słownik synonimów

Książka to najlepszy pomysł na prezent dla dziecka, które umie już czytać. Czynność ta rozwija wyobraźnię malucha i wzbogaca jego słownik. Dobrze dobrana lektura jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Słownik języka obcego


Dobra księgarnia online ma w swojej ofercie nie jeden słownik języków obcych. Malucha, który uczy się już angielskiego lub innego języka, zainteresują obrazkowe słowniki. Przy ich pomocy, można też wzbudzić miłość do nowego przedmiotu.

Słowniki synonimów


Synonimy, czyli wyrazy bliskoznaczne wielu dorosłym wydają się skomplikowane. Można pogubić się w różnych znaczeniach słów. Na szczęście istnieją książki, które pomagają zapanować nad tym chaosem. Tradycyjne słownik synonimów dla dzieci zawierają w sobie wszystko, co potrzebne, żeby pisząc nie używać nieeleganckich powtórzeń. Dziecięce słowniki synonimów dostępne są również we wersjach ilustrowanych. Zazwyczaj, do każdego hasła przyporządkowane jest kilka wyrazów o podobnym znaczeniu. Obok znajdują się rysunki, które cieszą oko i pomagają zrozumieć tekst. Dziecięce słowniki synonimów są skromniejsze niż ich tradycyjne, „dorosłe” wersje. Przyjęło się, że jest w nich mniej haseł. Wybrano te, które najprawdopodobniej przydadzą się uczniowi podstawówki. Licealista, przy pisaniu rozprawek – powinien sięgnąć raczej po klasyczne wersje słownika synonimów. Obie można znaleźć w stacjonarnych sklepach lub w księgarniach online.