We współczesnym świecie coraz częściej odchodzi się od rozrywek, które kiedyś były niezwykle popularne. Gry planszowe oraz książki schodzą na dalszy tor, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży, ustępując miejsca grom komputerowym i telewizji. Nic więc dziwnego, że rodzice szukają wszystkich możliwych sposobów, aby zainteresować dzieci czymś innym niż ekranami.

Dlaczego książki z okienkami?

W takich chwilach z pomocą przychodzą książki z okienkami, które nie tylko posiadają obrazki, ale także elastyczne elementy. Dzieci chętniej będą czytały książki, kiedy poza oglądaniem obrazków będą mogły np. zbudować zamek albo dotknąć skrzydeł motylka. Jest to dodatkowa radość przeznaczona głównie dla najmniejszych dzieci, co nie znaczy, że w młodzieńczym wieku nie będą one wracać do książek, które ich wychowały. Książki z okienkami z pewnością sprawią również, że dzieciom łatwiej będzie uczyć sie czytać. Będą miały satysfakcję, że kiedy uda im się przeczytać kilka zdań, będą mogły stworzyć coś, o czym był tekst. Rozwijają się więc również ich umiejętności kinetyczne. 

Książki a przyszłość

Takie książki, które wywołują emocje, są bardzo sentymentalne, a zważywszy na ich rzadkość, z czasem zyskują na wartości. Często są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Bo przecież każdy z nas chce, aby nasze dziecko miało tak samo piękne wspomnienia, jak my sami. Jeżeli więc starasz się zainteresować swoje dziecko książkami, wprowadzaj to już od najmłodszych lat i pokazuj mu książki, które go zainteresują oraz w których będzie mógł dać coś od siebie. Podobną książką do tej z okienkami jest również książka-kolorowanka. Z takimi przedmiotami dziecko będzie się zarówno uczyć, jak i bawić. Jest to bardzo ważne. Czytanie książek rozwija kreatywność, ale pomaga również w szybszej nauce pisania. Sama pamiętam moją książkę z okienkami. Była niesamowita i do dzisiaj zdarzy mi się do niej zajrzeć. Wspomnienia i doświadczenia w dzieciństwie wpływają na nasze przyszłe życie, a książki sprawiają, że nasz umysł jest bardziej otwarty. Dlatego uważam, że jeżeli odpowiednio zainteresujemy dzieci książkami, to w przyszłości same będą po nie sięgać.