Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jaką nową zabawkę zakupić dla dziecka, powinieneś wybrać kostkę Rubika. Dziesiątki lat od momentu stworzenia kostki wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością w każdej grupie wiekowej.

Kostka w każdym wieku

Nieocenioną zaletą, jaką posiada kostka Rubika jest jej uniwersalność. Niezależnie od wieku przyciąga tysiące osób na całym świecie. Z tego powodu możemy mieć pewność, że raz zakupiona dla dziecka magicznakostka będzie mu służyła przez wiele lat.

Kostka Rubika jest używana przez wiele lat, ponieważ jest zabawką logiczną posiadającą niezwykle dużą liczbę kombinacji. Oznacza to, że nawet jeżeli dziecko zaprzestanie zabawy z magiczną kostką, to najprawdopodobniej z czasem do niej powróci.

Kostka wspomoże dziecko w trenowaniu zarówno logicznego, jak i przestrzennego myślenia. Przyczyni się do zwiększonej kreatywności dziecka w innych działaniach. Ponadto poprzez jej układanie pociecha będzie ćwiczyć swoją motorykę małą.

Rodzaje kostek

Na polskim rynku dostępnych jest wiele rodzajów zabawki. Dla dziecka najlepszym rozwiązaniem będzie kostka o wymiarach 2x2x2. Jest ona mniejsza od wersji standardowej. Na każdym ze swoich boków posiada zaledwie 4 bloki do ułożenia.

Jest to gwarant, że dziecko nie zniechęci się grą z powodu zbyt wysokiego poziomu trudności. Klasyczna kostka 3x3x3 z 9 blokami na każdym z boków może stanowić duże wyzwanie nawet dla osoby dorosłej.