rapidograf

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, który z tych przyrządów do pisania jest lepszy, czy też bardziej przydatny. Zarówno rapidografy, jak i cienkopisy mają wiele zalet i to, który będzie lepszy zależy od danego przypadku. Jeśli chodzi o cienkopis jest on automatycznie wyposażony w tusz i pozwala na dowolny wybór w kwestii grubości końcówki piszącej. Pozwala na tworzenie linii nie tylko cienkich, ale i grubych. W przypadku rapidografów przede wszystkim do pracy potrzebny jest tusz, który albo jest kupowany w nabojach, albo też uzupełnia się nim specjalną przestrzeń wewnątrz narzędzia. Rapidografy dają możliwość samodzielnego wyboru koloru tuszu oraz jego wymieniania na inny. Z tego też powodu są to narzędzia praktyczne i ekonomiczne – można stosować je wielokrotnie.

Zalety rapidografów

Są to specjalistyczne artykuły piśmiennicze stosowane między innymi w kaligrafii oraz w rysunku technicznym. Wymagają dużej precyzji podczas pisania i panowania nad kreską, jednakże jeżeli tego rodzaju umiejętności użytkownik zdążył już opanować to rapidografy dają także wiele różnego możliwości, których praktycznie nie da się uzyskać przy pomocy innych narzędzi. 

Rapidograf w sztuce

Tego rodzaju przyrządy mogą być także stosowane podczas tworzenia różnego rodzaju dzieł. Często także wykorzystuje się rapidografy w grafice, pośrednio także komputerowej. Wystarczy zeskanować arkusze z kreskami wykonanymi przy pomocy rapidografów aby uzyskać niepowtarzalne materiały do tworzenia plakatów, nowych fontów, czy też ilustracji. Największy wybór rapidografów dostępny jest w sklepie Biurwa.