Współcześni rodzice muszą nieźle się nagimnastykować, by odciągnąć swoje pociechy od komputera i telefonu. Dzieciaki są do tego stopnia pochłonięte wirtualnym światem, że trudno zaciekawić je czymś innym. Na szczęście pewną alternatywą może być speed stacks. Jest to gra, która z pewnością może dostarczyć wielu przeżyć i emocji.

Czym jest speed stacks?

To rodzaj gry sprawnościowej. Do przeprowadzenia speed stacksingu potrzebne są plastikowe kubeczki. Układa się je w specjalną piramidę i trzeba to zrobić możliwie jak najszybciej. Przy czym początkującym graczom ułożenie takowej piramidy z plastikowych kubków zajmuje około 30 sekund. Dopiero regularne treningi pozwalają znacznie skrócić ten czas. Speed stacksing ma trzy poziomy zaawansowania, są one zależne od obranego przez gracza modułu.

Zalety speed stacksingu

Młodym osobom speed stacks pozwala rozwinąć koordynacje wzrokowo- ruchową. Poza tym to świetne ćwiczenie na koncentracje. Trzeba ją zachować pomimo upływającego czasu i nie można pod żadnym pozorem ulec panice. W przeciwnym wypadku wieża z kubeczków runie niczym domek z kart. Ponadto kubki speed stacks korzystnie wpływa na sprawność motoryczną dłoni i palców rąk. Dzięki temu poprawia się charakter pisma dziecka i jego ogólna sprawność intelektualna.

Zajęcia ze speed stacksingu są polecane również dyslektykom i osobom mającym problemy z pamięcią. Przy czym speed stacks to rozrywka, w którą można grać całą rodziną, gdyż nie ma ona żadnych ograniczeń wiekowych. Jest w pełni bezpieczna, a do tego można się nią delektować dosłownie wszędzie.