barbie

Zabawki dla dzieci w wieku przedszkolnym to temat stosunkowo trudny. Ciężko jest bowiem zakupić coś, co spodoba się każdemu maluchowi. Mowa tutaj nie tylko o różnicy płci, ale również odmiennych gustach. Jak więc prezentuje się ranking zabawek dla dzieci, a w szczególności dla dziewczynek w wieku przedszkolnym?

Zabawki dla dziewczynek

  • Lalki Barbie

Lalka Barbie niedawno skończyła sześćdziesiąt lat! Jest ona idealna dla dziewczynki w każdym wieku i być może właśnie dlatego pokochały ją liczne pokolenia. Dzisiaj występuje ona pod wieloma postaciami, w różnych zawodach, jako księżniczki oraz w zestawach z liczną garderobą. Co ciekawe, lalki Barbie mają swojego towarzysza – Kena, a niektóre również i koleżanki, dzieci oraz ulubione zwierzątka. Wybór jest nieskończony!

  • Domek dla lalek

Niemalże każda dziewczynka uwielbia domki dla lalek. Może w ten sposób bawić się w rodzinę, przebierać lalki, zmieniać ułożenie domu i tym podobne. Domki najczęściej są oferowane wraz z miniaturowymi mebelkami. Inne zestawy są oferowane wraz z farmami, a te z licznymi zwierzątkami, takimi jak krowy, konie, kury i tak dalej.

  • Wózek spacerówka

Dziewczynki już od pierwszego roku życia uwielbiają pchać wózki z lalką w środku. Tym bardziej takimi zabawkami cieszą się dziewczynki w wieku przedszkolnym. Ważne jednak, aby zakupić wózek wykonany z materiałów trwałych i nierwących się. Można więc lalki zabierać na spacery. Wadą spacerówek jest ich niestabilność, która sprawiała, że maluchy potykają się. To sprawia, że wózków z lalkami lepiej nie zabierać na dłuższe spacery. Do woli jednak dzieci mogą bawić się nimi w domu bądź w ogrodzie.

  • Kucyki Pony

Kolejną zabawką dla dziewczynek w wieku przedszkolnym są kucyki Pony, czyli kolorowe figurki z bujnymi grzywami. Zależnie od wersji kucyków, można kupić je wraz z domkami, łóżkami, a nawet kucyki sprzedające lody, Panny Młode, a także liczne akcesoria. Bawić mogą się nimi dzieci już od czwartego roku życia. Rzadko się nudzą, a kucyki można kolekcjonować.