łóżko piętrowe trzyosobowe

Łóżka piętrowe trzyosobowe cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Można je spotkać w ofercie dużej ilości sklepów meblowych. Tego rodzaju łóżka mogą być wykonane z różnych materiałów: drewno, metal lub płyta meblowa. Warto spojrzeć czym charakteryzują się poszczególne produkty.

Łóżka trzyosobowe wykonane z płyty meblowej

Tego typu łóżka dla trzech osób cieszą się dużą popularnością, ponieważ można otrzymać je w praktycznie dowolnej kolorystyce. Wykonane są one z płyt meblowych lakierowanych, laminowanych, malowanych akrylem. Dostępne są również te łóżka, które wykonane są z płyt foliowanych i fornirowanych. Dzięki temu, że dostępne są w tak szerokiej kolorystyce, nie ma problemu z ich późniejszym dopasowaniem do poszczególnych wnętrz. Nie tylko, jeżeli chodzi o sypialnie, ale także inne pomieszczenia.

Łóżka wykonane z drewna

Łóżko piętrowe 3 osobowe wykonane z drewna sprawia, że całe pomieszczenie nabiera charakterystycznego, cieplejszego klimatu. Osoby, które miały do czynienia z łóżkami wykonanymi z litego drewna przyznają, że to co je wyróżnia, to solidna konstrukcja – o ile całość została wykonana przez producenta zwracającego uwagę na takie elementy. Najlepsze to te łóżka, które wykonane są z drewna sosnowego lub bukowego. Najczęściej zostawia się je w naturalnym kolorze, dzięki czemu prezentują się one niezwykle elegancko. Chociaż warto wiedzieć, że można je także pomalować na dowolny kolor.

Łóżka metalowe dla trzech osób

Ostatnie to łóżka piętrowe 3 osobowe. Nie są one tak często spotykane, ale i tak wykorzystuje się je w pokojach dzieci, zapewniając wygodne posłanie, jak również solidną konstrukcję. Ich niska popularność poniekąd spowodowana jest z tym, że metal postrzegany jest jako chłodny materiał. Do tego nie zawsze dostępna jest pożądana kolorystyka tego typu mebla. Najczęściej występują one w kolorach metalicznej szarości lub w wersji białej. Ich zaletą jest to, że są one produkowane ze stali, która zawsze wzmocniona jest przed korozją. Surowe, dopasowują się do wnętrz urządzonych w stylu loftowym.