Bóle brzucha oraz kolki to dość częsta przypadłość u dzieci i niemowląt. Najbardziej na te dolegliwości są narażone niemowlęta. Wiązać się to może najbardziej z niedojrzałym jeszcze układem pokarmowym, ale również ze sposobem karmienia. Karmiąc dziecko używając butelki dobrze jest pamiętać o tym, by butelka miała specjalne zawory odpowietrzające, które sprawią, że dziecko będzie ssało powoli oraz jednostajnie, bez połykania powietrza czy groźnego zachłystywania się.

Jeśli już kolka wystąpi, w zwalczaniu tej przypadłości pomóc mogą jedynie właściwe leki na kolki. Największą skutecznością mogą pochwalić się kropelki na kolki. Takie preparaty zawierają w sobie simetikon oraz dimetikon. Krople na kolki powodują to, że pęcherzyki powietrza, które uwięzione są w przewodzie pokarmowym ulegają rozpadowi i zaczynają pękać, a gaz jest silnie podatny na wydostanie się. Przynieść to może znaczną ulgę przy wzdęciach oraz objawach kolki. Preparaty, które zawierają simetikon cechują się tym, iż są bardzo bezpiecznie dla niemowlęcia, ponieważ simetikon nie wchłaniać się będzie z przewodu pokarmowego, ani tez nie będzie wchodził w żadną reakcję chemiczną z sokami trawiennymi.

Najczęściej przyczyną kolki są stany skurczowe w obrębie przewodu pokarmowego. Jeśli takie stan wystąpi to trzeba podać lek o działaniu rozkurczowym. Warto dodać, że lek rozkurczowy dla dorosłych nie może być stosowany przez dzieci, zwłaszcza jeśli mowa o niemowlętach. Krople na kolki to zdecydowanie najlepszy preparat, który ma przynieść zauważalną ulgę.