Szare zeszyty i bure gumki-myszki z czasów PRL dzisiaj nie znalazłyby nabywców. Przybory do szkoły potrafią dziś zaskakiwać dużym wyborem wzorów i kolorów. Co przygotować dla dziecka na nowy rok szkolny?

Ładne i kolorowe, ale też praktyczne i przydatne – takie powinny być przybory szkolne w początkowych klasach szkoły podstawowej. Kiedy dziecko wyrusza na szkolną przygodę, lepiej zawczasu zaopatrzyć je w cały zestaw akcesoriów, z którymi będzie mogło bez przeszkód uczyć się pisania, liczenia, rysowania figur geometrycznych itp.

Przydatne gadżety do szkoły

Najważniejszym z nich są długopisy i pisaki żelowe. Z nimi dziecko chętnie rozpocznie naukę kaligrafii, zwłaszcza jeśli będą ozdobione ulubionymi bohaterami bajek i komiksów, takimi jak Batman, kucyki, czy Pusheen akcesoria z tymi postaciami są dostępne w wielkim wyborze. Do tego niezbędne będą: ołówki, kredki, linijka, gumka do ścierania, czy płynny korektor – o ile w klasie dziecka jego używanie będzie dopuszczone przez nauczyciela.

W co zapakować przybory szkolne?

Dla wygody ucznia zestaw gadżetów szkolnych najlepiej umieścić w piórniku. Zapinany na zamek błyskawiczny, ozdobiony Autami, wizerunkiem Harrego Pottera lub słodkiej Pusheen, piórnik będzie niezbędnym akcesorium, które pomoże dziecku utrzymywać przybory w należytym porządku i sięgać po nie, ilekroć będą mu one potrzebne na lekcji. Do tego pudełko na kanapki i wygodny plecak – i oto już wszystkie akcesoria, jakie po wakacjach powinien mieć każdy pierwszak, ruszający na lekcje do szkoły.